ÚŽASNÁ PREMENA,SCHUDOL 22KG!!!

Prišiel ku mne na diagnostiku mladý muž. Opýtal som sa ho, že odkiaľ sa o mne dozvedel. Erik mi prezradil, že keď som pracoval ešte v inom „fitku“ , tak som ho ako jediný tréner prišiel upozorniť, že výpady cvičí technicky zle. Takto si ma zapamätal a po rokoch ma oslovil na spoluprácu. Bol si vedomý, že jeho fyzická kondícia je už veľmi zlá, ale hlavne, že musí poriadne schudnúť. Veď vážil 108kg, čo je na 23 ročného muža veľmi veľa pri výške 184cm. Nastavili sme jedálniček a začali cvičiť. Začiatok vôbec nebol ideálny a ani výsledky neboli také ako sme si predstavovali. Erik okrem štúdia aj pracuje. Už na úvodnej diagnostike ma upozornil, že nevie ako to bude všetko stíhať. Prvé tréningy sme lepili ako sa dalo. Jedálniček tiež nebol žiadna sláva, keďže dlho odmietal (alebo bol v tom čase lenivý) si sledovať kalórie pomocou aplikácie. Priznával sa aj k prehreškom a to sme ešte nemali ani žiadne výsledky. Prvý mesiac nič moc progres a do toho ešte prišla prvá vlna korony. Spoluprácu sme na pár týždňov prerušili, keďže nikto nevedel, čo bude. Ale, možno aj vďaka tomu prišla zmena. Ja som začal s klientmi online spoluprácu a to si myslím, že nakoplo aj Erikove chudnutie. Vďaka online tréningom sme ostali v kontakte. Nevedel si síce predstaviť ako môže byť taký tréning namáhavý, ale po prvom zistil, že je to náročnejšie ako v posilke. Tréningy boli ťažké, ale on sa postupne zlepšoval.

Dokonca pracoval denno denne na zhyboch. Potrebovali sme ešte zmeniť jeho stravovanie. To nám síce išlo pomalšie, ale nakoniec sa Erik nechal prehovoriť a začal si trackovať kcal, ale aj makronutrienty. Výsledky prišli veľmi rýchlo, čo ho určite motivovalo do ďalšej práce.

Kardio počas korony sme museli riešiť rôzne. Dlho sme hľadali aktivitu, ktorá by mu vyhovovala. Vzhľadom k jeho hmotnosti beh nebol ideálna voľba na začiatok a ešte ho to ani nebavilo. Chceli sme skúsiť inline korčule, ale stále mal problém zohnať nové a dobré kolieska. Tak sme používali stacionárny bicykel, ale to nebolo tiež nič moc. Našťastie, počas prvej vlny korony bolo veľmi pekné počasie a Erik začal chodiť do prírody a v lete sa z neho stal horlivý turista. Pochodil kus Tatier a veľa krát aj sám. Mal som o neho obavy, ale on si veril a zlepšoval sa. V prípape, že sa dalo, tak hrával floorball a volejbal s priateľmi. Proste, snažil sa byť aktívny čo najviac, keďže jeho práca je sedáva.

V lete sme sa vrátili do fitka a tu už mal Erik skvelú kondíciu a tréningy som mu robil vždy o niečo náročnejšie. Skúšali sme aj vzpieračské cviky. V základných silových cvikoch sme stále pridávali na činke (aj keď hmotnosť klesala) + k tomu ďalšie náročné cvičenia na CORE (ktoré mal slabé). Do tréningu sme zaradzovali podľa možností aj aeróbné prvky, aby sme maximalizovali energetický výdaj za hodinu. V tejto fáze už makal na maximum a domov odchádzal spokojný, ale aj totálne prepotený 😀

Ako sa menil, tak čoraz častejšie mi vravel, ako si tieto zmeny všíma aj jeho okolie. Kamaráti, blízky ale aj ľudia vo fitku ho povzbudzovali. Tieto slová boli preňho silná motivácia. Utvrdzoval sa v tom, že to čo robíme, je správne a hlavne to prináša výsledky.

Ja sa veľmi teším, že si Erik našiel záľubu v turistike (dokonca aj k behu), vytvoril si pozitívny vzťah k cvičeniu a hlavne pochopil ako funguje zdravé stravovanie (žiadne diéty!), vďaka ktorému sa mu darí aj naďalej chudnúť. Občas si dopraje aj junk food, pretože vie ako si to má celé nastaviť.

A aké výsledky Erik dosiahol?

Schudol fantastických 22kg zo 108kg na 86,5kg

V páse dal dole neuveriteľných 20cm zo 107cm na 87cm

Z bokov 121cm na 106cm

A podkožný tuk z 27,5%na 18%!

Určite to môže byť ešte lepšie a ja verím, že Erik bude naďalej na sebe pracovať, aby bol spokojný s celou premenou. V tejto fáze potrebuje ešte pár kg schudnúť z tuku a nabrať trochu svalovej hmoty. Ak sa mu to podarí, tak v lete to bude úplne iný Erik po fyzickej a určite aj po osobnostnej stránke. Ja mu držím palce a ďakujem za jeho prístup a dôveru. Len tak ďalej.

Kontakt - MGR. GABRIEL HARČARIK, PHD.

Kontakt - MGR. ZUZANA HARČARIKOVÁ

Kde nás nájdete?