OPTIMALIZÁCIA VÝŽIVY A SUPLEMETÁCIE V SILOVÝCH ŠPORTOCH – WORKSHOP

Dôvod prečo som sa rozhodol pripraviť tento workshop boli neustále otázky športovcov, čo mám jesť, aby som bol silnejší? Ako mám schudnúť pred súťažou, aby som nestratil na sile? Aké doplnky sú najlepšie pre nárast sily či regeneráciu šliach? Tieto otázky dostávam často od športovcov rôznej výkonnostnej úrovne a preto som sa rozhodol, že je urobiť kvalitný seminár pre silových športovcov.

Seminár komplexne sumarizuje najnovšie vedecky podložené poznatky o športovej výžive, konkrétne odpovedá na otázku voľby najvhodnejšieho výživového postupu aj najúčinnejšej redukčnej diéty. Budeme sa venovať dávkovaniu a načasovaniu príjmu jednotlivých živín či suplementov. Seminár obsahuje veľa praktických informácií o tom, ako si nastaviť jedálniček, a tiež varuje pred najčastejšími diétnymi chybami a populárnymi výživovými mýtmi.


Zameriame sa aj na trh so suplementami. Ten je v dnešnej dobe doslova zahltený veľkým množstvom doplnkov výživy, ktoré často sľubujú až zázračné výsledky (niektoré sú zakázané pre športovcov!). Z tohto dôvodu je pre výkonnostných športovcov veľmi ťažké sa v tejto problematike orientovať. Cieľom tohto semináru je priniesť reálny pohľad na otázku suplementácie, rozdeliť si suplementy podľa ich použitia a v neposlednom rade taktiež podľa ich reálnej efektivity. Na prednáške sa dozviete, aké suplementy na trhu sú vôbec tie najefektívnejšie a aké sú naopak najviac preceňované a veľa ďalších zaujímavostí!


Mňa osobne informácie ohľadom výživy stále fascinovali a neustále sa v tejto oblasti vzdelávam. Sledujem najnovšie štúdie a kvalitnú literatúru, zúčastňujem sa rôznych kurzov, konferencií, seminárov či prednášok na tému výživa. Sám si nadobudnuté poznatky na sebe a mojich zverencoch či klientoch aj vyskúšam a upravujem podľa reakcií či potreby (nie len ako mnohí teoretici na sociálnych sieťach). Výživovým poradcom som už viac ako 5 rokov, trénerom takmer 15, ale výživou a suplemetáciou sa zaoberám od začiatku športovej kariéry. Sám som skúšal rôzne metódy, diéty, „finty“ ako zlepšiť svoju výkonnosť, či rýchle schudnúť pred súťažou. Nemal som problém zhodiť aj 8kg za 7-10 dní, aby som sa vošiel do kategórie, ale aký to malo dopad na formu? O všetky tieto informácie, ktoré som počas kariéry zozbieral a ktoré som si opakovane potvrdzoval a vylepšoval na mojich zverencoch vám prezradím na seminári, ktorý som pre vás pripravil.

Kontakt - MGR. GABRIEL HARČARIK, PHD.

Kontakt - MGR. ZUZANA HARČARIKOVÁ

Kde nás nájdete?