11 VÝHOD ON-LINE TRÉNINGU S TRÉNEROM

To, že je cvičenie zdraviu prospešné je nepopierateľný fakt, ale je veľký rozdiel medzi nezmyselným cvičením (skackaním pred telkou či PC ) a tréningom, ktorý má cieľ.

Veľa ľudí v tejto situácii prestalo navštevovať fitness centrá a začali cvičiť doma (v tom lepšom prípade). Áno, mnohí len bez cieľa cvičia podľa všelijakých pochybných tréningov na internete bez toho, aby vedeli prečo cvičia, to čo cvičia a hlavne bez spätnej väzby o tom či to robia správne. Takéto cvičenie nemá určený cieľ a tým pádom nemáte ani výsledok.

90% ľudí sa nevie ani donútiť cvičiť doma, nevie ako si zostaviť tréning, ako ten cvik urobiť technicky správne, či ako si ho o týždeň či mesiac sťažiť, aby dosahovali progres. Preto je tu tréner, aby športuchtivých ľudí čo myslia na svoje zdravie usmernil aj v tejto situácii.

ON-LINE tréning má svoje obrovské výhody, ktoré sme si možno do tejto chvíle neuvedomovali. Pozrime sa na to, aké pozitíva má podľa nás taký tip spolupráce a prečo by sme mali trénovať počas krízy, ale aj po nej?

1) Úspora nákladov: nemusíte platiť za vstup do fitness centra a nemíňate ani na dopravu.

2) Šetríte čas: trénovať ON-LINE znamená hlavne úsporu vášho času, ktorý strávite cestovaním do a z fitka. Nemusíte sa obávať dopravných komplikácií. Cvičíte v pohodlí domova a v čase kedy vám to vyhovuje.

3) Neustály dozor a podpora:
 sú klienti, ktorí si vyžadujú neustály dozor, lebo bez neho sa nevedia odhodlať k tréningu a dodržiavajú jedálniček. Ich dosiahnuté výsledky sa preto rýchlo strácajú. Tréner takým klientom pomáha dosahovať ciele stálou kontrolou, motiváciou, usmerňovaním…. .

4) Nemusíte sa hanbiť: trénovať v posilňovni je pre niektorých ľudí stresujúce, lebo sa hanbia (hlavne ženy), akobudú na nich pozerať iní ľudia. Takých ľudí je veľa. Cvičenie z pohodlia domova je pre týchto klientov jednoznačná voľba, pri ktorej budú dosahovať rovnaké výsledky, ako keby cvičili v posilňovni.)

5) Zdravie:ak sa bojíte o svoje zdravie, tak je určite bezpečnejšie cvičiť ON- LINE. Doma sa nemusíte obávať nákazy od iného nezodpovedného návštevníka posilňovne. Ak ochorie tréner neznamená to automatické prerušenie spolupráce. Zodpovedný tréner, ak má „soplík“ ,tak vás dokáže odtrénovať z domu a pritom dbá na vaše zdravie. To isté platí aj o klientoch.

6) Ostanete fit a vo forme: aj v mimoriadnych situáciách sa môžete udržiavať či naďalej zlepšovať svoju tvrdo vydretú kondíciu či vyformovanú postavu. Vďaka ON-LINE tréningom nemusíte hádzať flintu do žita, ale brať to ako výzvu a spestrenie.

7) Spestrenie: ON-LINE trénovanie je skvelá zmena oproti štandardným tréningom a to znamená menší stereotyp. Dobrý tréner na určitú dobu vie nastaviť iný tip tréningov a vy vďaka takejto zmene môžete napredovať, alebo sa pripraviť na nasledujúce obdobie. V športe je to priam nevyhnutné a hovoríme o periodizácii tréningového procesu.

8) Súkromie: nemusíte nikam chodiť, s nikým sa stretávať, nikomu vysvetľovať kam idete, s kým trénujete, čo máte oblečené … . Ste to len vy a váš tréner!

9) Vyhýbate sa nepríjemnostiam: Kto cvičil vo fitku, sa už určite stretol s ľudmi, ktorí: nepríjemne zapáchajú, sú nadmerne hluční ( funia/vzdychajú/kričia/búchajú), otravní, zazerajúci, klebetiaci, či dokonca opakujú váš tréning, lebo si nechcú zaplatiť vlastného trénera. Pri ON-LINE vám to nehrozí!

10) Hudba a prostredie: doma si naladíte hudbu, ktorá vyhovuje práve vám a nemusíte trpieť hlasnú a „tvrdú“ hudbu, ktorá vás vyrušuje pri tréningu. Zároveň cvičíte v prostredí, ktoré je vám blízke. Navyše doma sa nemusíte obávať nehygienického správania iných cvičencov, ktorí po sebe nevedia utrieť prepotené náčinie či náradie.

11) Trénujete kdekoľvek: Môžete si vybrať kvalitného trénera, ktorý má s takýmto tipom tréningu skúsenosti a nemusí byť z vášho mesta či fitka. Môžete trénovať aj počas sviatkov (keď sú fitka zatvorené), na služobnej ceste, či na dovolenke, alebo počas mimoriadných situácii (ako je to teraz počas epidémie COVID- 19).

Určite má cvičenie v posilňovni svoje nepopierateľné výhody. My sme sa snažili poukázať na výhody ON-LINE tréningov, ktoré sa zapáčili mnohým klientom a ktorí zistili, že sú rovnako náročné, ak nie náročnejšie ako tie v posilňovni. Každý, kto vyskúšal takúto formu spolupráce bol maximálne spokojní.

Začínate s online trénovaním koketovať? Neváhajte, vyskúšajte a presvedčte sa o všetkých výhodách. Stačí len tak málo. Napíšte nám a my sa už o všetko postaráme. Vaši tréneri z Hagisport

Kontakt - MGR. GABRIEL HARČARIK, PHD.

Kontakt - MGR. ZUZANA HARČARIKOVÁ

Kde nás nájdete?